PROSINEC 2023

NEJKRÁSNĚJŠÍ MĚSÍC V ROCE PROSINEC JE PRÁVĚ TADY. BUDE PLNÝ OČEKÁVÁNÍ, VESELÉHO DOVÁDĚNÍ S PANEM MIKULÁŠEM A ČERTÍKY, BUDEME CHYSTAT VÝROBKY NA VÁNOČNÍ JARMARK A HLAVNĚ PŘIJDE JEŽÍŠEK!

VE ŠKOLCE SE NAPLNILO KOUZLO VÁNOC – ZVONEČEK ZACINKAL, ZÁCLONKA SE ZACHVĚLA,

NÁŠ DECH SE ZATAJIL… A JEŽÍŠEK NADĚLOVAL

A přišel čas vánoční….ten nejkrásnější den v naší školce – NADĚLOVÁNÍ DÁREČKŮ OD JEŽÍŠKA právě přišel. Všichni jsme se pěkně ustrojili, do školky šli s dobrou náladou a samozřejmě s cukrovím, sladkostmi a limonádkami na sváteční stůl. S velkým očekáváním, jestli i letos k nám do školky zavítá Ježíšek a přinese nám všem, tolik očekávané dárky, jsme se těšili mezi kamarády a od rána si povídali, jestli máme opravdu vše nachystané a připravené pro nadílení. Přemýšleli jsme, jestli dostane dárek každý z nás nebo jen jeden dárek bude pro všechny děti. A dostaneme stavebnice nebo knížky s pohádkami? A bude mít Ježíšek dost korunek pro všechny děti nebo dostanou dárek jenom Ty nejhodnější holčičky a kluci budou muset počkat až na přesrok? A budou i auta s panenkami?… A budou……ale pšššššššššššššt…. Pěkně se posaďte a pořádně se podívejte, jak to doopravdy bylo.

Už ráno nám paní učitelky nachystaly slavnostní tabuli plnou ovoce. Cukroví vonělo z každého talířku, slané tyčinky lákaly nejedno oko a na limonádku se nám všem sbíhaly sliny. Ale vše po pořádku. Nejdříve se bude svačit a pak mlsat. Po slavnostní svačince a mlsání přišlo to pravé čekání na Ježíška. Zpívali jsme koledy, rozkrajovali jablíčko, hádali jsme , jaký asi bude pod stromečkem dáreček, pouštěli prskavky a hlavně čekali, jestli se brzo ozve zvoneček a Ježíšek přiveze tolik očekávané dárečky. Sešli jsme se v herně a každý si mohl říci své přání nebo dárek, který by si od Ježíška přál.

A pak se to stalo. Najednou se zavlnila záclonka, studený vítr nás pošimral za krkem a to mrazení v zádech bylo ještě silnější… Pod stromečkem v každé třídě se objevila nadílka. Ježíšek byl opravdu velmi štědrý. To asi proto, že jsme se opravdu moc a moc snažili být hodní a poslušní. Najednou tu bylo plno krásných dárečků – stavebnice, skládanky,  auta, panenky, nábytek pro panenky a plno dalších. Velká hromada dárků, že oči nevěděly kam se podívat.

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ JARMARK – VÝSTAVA VÝROBKŮ NAŠICH ŠIKOVNÝCH DĚTÍ A PANÍ UČITELEK

Předvánoční atmosféra dýchla na všechny návštěvníky naší krásné výstavy, kde kromě vánočních dárečků, vonělo vánoční cukroví, svařené víno, hrály české vánoční koledy a všude vládla vánoční atmosféra. Každý si  mohl  vybrat z velkého množství keramiky, adventní věnce voněly lesem , stromečky nebo hvězdičky zářily všemi barvami. Nechyběly závěsy z přírodních materiálů nebo netradiční svícny, perníčky, ozdoby do vlásků nebo háčkované košíky. Oči přeskakovaly z té nádhery nejen malým, ale i všem návštěvníkům naší výstavy. Podívejte se, jak jsme šikovní.

PROSINCOVÉ NAROZENINY PLNÉ LEGRACE, SLADKÉHO MLSÁNÍ A VESELÝCH KAMARÁDŮ

A máme tady další měsíc s oslavami narozenin našich bezva kamarádů. Ať je zima nebo léto, vždycky je tu čas na krásné narozeninové dny, barevný dortík s čokoládou nebo s ovocem, sušenkami nebo lízátkem, ale hlavně s přáním všeho dobrého.

Šestka jako ze škatulky, …to se budou divit holky! Nejsem skrblík, to se ví, paní učitelka nás podělí.

Kouknu sem a kouknu tam, kamarády tady mám, vesele se usmívám, sladký dortík…ten si dám.

Ať ten úsměv na Tvé tváři vidí všichni, jak jen září. Štěstí, zdraví ať máš dost a nechybí Ti zvědavost.

Já se dneska mám, sladkosti si dám. Já tu slavím s kamarády, máme se tu hodně rádi.

PŘIŠLA K NÁM  MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA S ČERTÍKEM A NĚŽNÝM ANDÍLKEM

Konečně jsme se dočkali a do naší školky přišla nebeská návštěva. Hodný pan Mikuláš, který neztratil plášť, čertík, který budil trochu strach a andílek, který samou něhou každého polaskal. Všechny pohádkové postavičky měly dobré srdce a laskavé slovo, proto se nikdo moc nebál a každý z nás očekával nějakou tu sladkou odměnu. A Ti, co trochu zlobí, se raději poschovávali úplně do zadní řady. To prý, aby nebyli vůbec ani maličko vidět!

Mikuláš se svojí družinou prošel všemi třídami a seznámil se se všemi dětmi. Zeptal se kdo zlobí a kdo se polepší, protože držel v ruce pekelnou knihu se všemi hříchy malých i velkých. Vyposlechl si krásné básničky a písničky a hlídal, aby čert moc nevystrkoval růžky. Čertovi se moc nelíbilo, že byl pod dozorem, ale když viděl a hlavně slyšel samou chválu na naše hodné děti, nakonec se uklidnili a raději nechal andílka, aby začal rozdávat sladké dobrotky. A kdo měl špatné svědomí, hned věděl, že se musí do Ježíška moc a moc polepšit.

Čertíku, slibujeme na svou čest, že budeme poslouchat maminku a tatínka, nebudeme se hádat o hračky, budeme pěkně papat a vůbec už nikdy nebudeme odmlouvat.Budeme vždycky hodné a poslušné děti, už nikdy se nebudeme prát,…………. To slibovaly všechny děti a s maličkou dušičkou čekaly, že se čertík sebere a odfrčí do peklíčka.

Nakonec se návštěva rozloučila a spěchala za dalšími dětmi do jiné školky a my jsme si mohli společně oddychnout. Teď už se budeme moc těšit na Ježíška. Toho se nebudeme vůbec bát, ale naopak se moc budeme těšit na vánoční stromeček, kapříka, voňavé cukrovíčko a hlavně na krásné dárečky.