ODKAZY PRO HRU

Nejen v době nouzového stavu, ale i v době, kdy je dítě nemocné nebo v době, kdy se nedá jít ven, je možné si s dětmi hrát a pracovat. Děti mají rády výzvy a různé aktivity, které rozvíjí jejich duševní i fyzický vývoj, baví je se formou hry seznamovat s různými věcmi, které jsou kolem nich , rády objevují nový svět a poznávají nepoznané.

A CO JINAK DĚLAT, KDYŽ OPRAVDU JEŠTĚ NEMOHU MEZI KAMARÁDY?

S dětmi si můžete číst a prohlížet krásně ilustrované knihy pro děti, můžete si povídat o přečteném textu, můžete společně vyprávět příběh, kreslit obrázky s hlavním hrdinou příběhu nebo si zahrát divadélko z vlastnoručně vyrobených postaviček.

Hrajte stolní a slovní hry, do kterých se může zapojit celá rodina – pexeso, Černý Petr, Člověče, nezlob se, puzzle …..

Dejte dětem možnost hrát si samostatně s konstruktivními stavebnicemi – Lego, magnetická skládanka, Cheva, atd.

Společně tvořte z papíru různé skládačky, kreslete a malujte obrázky, které si vystavte nebo darujte babiččce nebo tetě, velikou legraci zažijete při společném vaření.

Hodně si s dětmi povídejte. O jejich radostech i starostech, co je baví, ale i co je trápí, co je zajímá a nebo kam společně vyrazíte na výlet.

Pokud to situace dovolí, choďte na procházky do parku, na dětské hřiště, vyrazte do lesa nebo na výlet do přírody. Uvidíte, kolik věcí se dá pozorovat a poznávat.

Společné chvíle s rodinou jsou k nezaplacení a uvidíte sami, že děti chvíli rády zapomenou na televizi nebo PC.

ODKAZY, NÁPADY A INSPIRACE:

www.babyonline.cz/skolka-hrou  – webové stránky určené pro zábavu na  každý den  v době epidemie podle kvalitních materiálů, bestsellerových knížek a videí s pedagogy a připravit tak hravě do školy.

www. detsky web – web plný omalovánek, pohádek, dětských her a článků pro naše malé kamarády

www.strasidýlka – stránky zaměřené na hry naučné a zábavné  pro děti – zejména ty nejmenší. Her, které budou rozvíjet dětskou představivost, myšlení a další schopnosti.