ODKAZY PRO HRU

Nejen v době nouzového stavu, ale i v době, kdy je dítě nemocné nebo v době, kdy se nedá jít ven, je možné si s dětmi hrát a pracovat. Děti mají rády výzvy a různé aktivity, které rozvíjí jejich duševní i fyzický vývoj, baví je se formou hry seznamovat s různými věcmi, které jsou kolem nich , rády objevují nový svět a poznávají nepoznané.

 

A JAK  PROŽÍT MĚSÍC LEDEN, KDYŽ NEBUDETE MOCI CHODIT DO ŠKOLKY?

rampouchy

Přišla paní Zima a mráz zalézá mezi prstíky. Musíme si schovat uši pod čepici a červený nos a tváře nám září jako bambulky.  Ale někdo může být nemocný a smutný, že nemůže ven olizovat rampouchy, dívat se na jinovatku na stromech nebo si hrát se sněhovými vločkami.

Nevadí, užijte si lednový měsíc v teplíčku s maminkou nebo babičkou. Můžete si spolu hrát, zpívat, naučit se básničku nebo si vyrobit obrázek. Zkuste to a uvidíte, jakou budete mít radfost.

Sněhuláci

bubák

A když už tu máme sbásničku o sněhuláčkovi, nesmíme zapomenout, že i ptáčkové v zimě si sněhuláčka povšimnou. Létají okolo něho a přemýšlí, jak by mu trochu ozobali jeho nos z mrkve. Nedivte se děti, mají hlad a proto jim musíme trochu nasypat. Třeba do krmítka pár semínek slunečnic nebo na parapet dejte do misky zrníčka prosa a s maminkou pak pozorujte sýkorky, jak si dávají do bříška.

A hned si můžete vyrobit krásný obrázek. Budete potřebovat papír, pastelky, nůžky a lepidlo, větvičky a pár semínek slunečnice, prosa nebo jen vločky. Přejeme Vám hodně trpělivosti a chuť do práce. 

domek

 A když se Vám obrázek   povede, můžete nám  poslat  fotografii na e-mail hanka-t@seznam.cz  a ty nejpěknější fota vložíme do naší fotogalerie.

rampouchy

A hlavně nesmíte zapomenout na písničku.   Vždyť s písničkou jde všechno lépe a hned Vás jednu o ptáčkovi naučím. Jen poproste maminku, ať Vám přečte text a spolu si ji ve školce, až se uzdravíte, naučíme. Budete ve výhodě, protože tu písničku už budete skoro umět.

Bude zima

 

 

A CO JINAK DĚLAT, KDYŽ OPRAVDU JEŠTĚ NEMOHU MEZI KAMARÁDY?

S dětmi si můžete číst a prohlížet krásně ilustrované knihy pro děti, můžete si povídat o přečteném textu, můžete společně vyprávět příběh, kreslit obrázky s hlavním hrdinou příběhu nebo si zahrát divadélko z vlastnoručně vyrobených postaviček.

Hrajte stolní a slovní hry, do kterých se může zapojit celá rodina – pexeso, Černý Petr, Člověče, nezlob se, puzzle …..

Dejte dětem možnost hrát si samostatně s konstruktivními stavebnicemi – Lego, magnetická skládanka, Cheva, atd.

Společně tvořte z papíru různé skládačky, kreslete a malujte obrázky, které si vystavte nebo darujte babiččce nebo tetě, velikou legraci zažijete při společném vaření.

Hodně si s dětmi povídejte. O jejich radostech i starostech, co je baví, ale i co je trápí, co je zajímá a nebo kam společně vyrazíte na výlet.

Pokud to situace dovolí, choďte na procházky do parku, na dětské hřiště, vyrazte do lesa nebo na výlet do přírody. Uvidíte, kolik věcí se dá pozorovat a poznávat.

Společné chvíle s rodinou jsou k nezaplacení a uvidíte sami, že děti chvíli rády zapomenou na televizi nebo PC.

ODKAZY, NÁPADY A INSPIRACE:

www.babyonline.cz/skolka-hrou  – webové stránky určené pro zábavu na  každý den  v době epidemie podle kvalitních materiálů, bestsellerových knížek a videí s pedagogy a připravit tak hravě do školy.

www. detsky web – web plný omalovánek, pohádek, dětských her a článků pro naše malé kamarády

www.strasidýlka – stránky zaměřené na hry naučné a zábavné  pro děti – zejména ty nejmenší. Her, které budou rozvíjet dětskou představivost, myšlení a další schopnosti.