BŘEZEN 2024

V BŘEZNU  SI SPOLEČNĚ UŽIJEME DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO VŠECHNY KAMARÁDY NAŠÍ ŠKOLKY, PŘIJDOU SE NA NÁS PODÍVAT NOVÍ KAMARÁDI S RODIČI NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, ČEKÁ NÁS VELIKONOČNÍ JARMARK, PŘEDŠKOLNÍ DĚTI SE PŮJDOU PODÍVAT NA VYUČOVÁNÍ DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY  A SAMOZŘEJMĚ NEBUDOU CHYBĚT OSLAVY NAROZENIN.

PŘEDŠKOLÁCI NAVŠTÍVILI VYUČOVÁNÍ V 0. TŘÍDĚ A V  1. TŘÍDĚ ZŠ CHELČICKÉHO

ZŠ Chelčického je moderní základní škola 21. století, která dává učení smysl, neboť učí pro život. Zakládá si na kvalitním vzdělávání v příjemném prostředí obklopeným zelení. Škola se zaměřuje kromě standardního vyučování všech vzdělávacích oblastí na finanční gramotnost. V hlavní budově v Chelčického ulici jsou umístěny 1. – 9. třídy. Vedle běžných tříd,  je ve škole i 0-tý ročník, tzv. přípravná třída na školu. Od první třídy se také žáci učí anglický jazyk, na druhém stupni se pak učí druhý cizí jazyk nebo prohlubují znalosti v konverzaci v anglickém jazyce. Naše děti se podívaly do 0. třídy a 1. třídy, kde se právě vyučoval český jazyk . Děti viděly, jak se ve škole pracuje, že se ve škole musí soustředit, hlásit se a rychle reagovat.

VELIKONOČNÍ JARMARK – VÝSTAVA VÝROBKŮ

Velikonoční jarmark se v naší mateřské škole stal tradicí. Před Vánoci a před Velikonocemi se děti pustí do vyrábění. Stříhají, lepí, motají a a hlavně se moc těší, jakou budou mít maminky, babičky nebo tety radost, až uvidí tu krásu. Vybírat si mohou opravdu z velké nabídky. Mohou si zde pořídit velikonoční věnce, zajíčky, ovečky nebo košíčky. Na stůl si položit do misky nebo zapíchnout do květináče vajíčka, různě zdobená, nebo si jistě zamilují keramické výrobky. Podívejte se s námi na tu krásu.

ZASE JSME SE DOČKALI… PŘIJELO DIVADÉLKO

Zdravý skřítek zavítal mezi děti naší školky. Věřte tomu, že ze začátku ale vůbec nevypadal zdravě. Byl celý ušmudlaný, nečesal se, nemyl se a zoubky měl skoro černé. My jsme mu ale pomohli a za pár chvil, z něho byl zase čistý, zdravý a šikovný kluk.

SLAVÍME NAROZENINY S NAŠIMI BŘEZŇÁČKY

A máme tady další měsíc s oslavami narozenin našich bezva kamarádů. Ať je zima nebo léto, vždycky je tu čas na krásné narozeninové dny, barevný dortík s čokoládou nebo s ovocem a hlavně s přáním všeho dobrého.

Narozky máš, je to krása, moje srdce prostě jásá! Přeji ti vždy jen to nej, ať je tvůj den nádhernej.

Tahle holka, ta se má, narozky si užívá, užívá si s kamarády, mají ji tu hodně rádi.

Velký mužský jako hrom, někdy je to  malý slon, školku zná a to je prima, je s ním vážně velká psina.

Ať ten úsměv na Tvé tváři vidí všichni, jak jen září. Štěstí, zdraví ať máš dost a nechybí Ti zvědavost.