LISTOPAD 2023

A JE TADY MĚSÍC LISTOPAD. BAREVNÝ, TROCHU STUDENÝ, ALE PRO NÁS DĚTI HODNĚ VESELÝ, PROTOŽE NÁS ČEKÁ SLAVNOST PRO DĚTI NA ZAHRADĚ NAŠÍ ŠKOLKY, DIVADLO, KAMARÁDI Z UK A TAKÉ OSLAVA NAROZENIN KAMARÁDŮ.

STUDENTI Z KARLOVY UNIVERZITY NA NÁVŠTĚVĚ U NÁS VE ŠKOLCE

Již několikátým rokem spolupracuje naše MŠ s II. lékařskou fakultou UK. Studenti fakulty navštěvují naší MŠ v rámci svého studia, aby se prakticky seznámili s věkovou kategorií dětí 3 – 6 let. Jsou to budoucí sociologové, psychologové nebo lékaři a díky těmto návštěvám se seznamují s tělesným a psychickým vývojem dětí. Studenty velice zajímá prostředí, v jakém děti tráví většinu dne, kolektiv dětí a samozřejmě se zajímají i o to, jak se děti ve školce cítí. Často přicházejí do školky s tím, že mají špatné zkušenosti ze svého dětství spojené s MŠ, ale po dvou hodinách se jejich názor mění, protože mají možnost vidět, jak se program ve školce změnil a jak se tu našim dětem líbí. S dětmi si celou dobu mohou hrát, povídat, mohou se účastnit společných aktivit a na chvilku zapomenout na náročné studium. Studenty doprovází MUDr. Vaníčková Eva, CSc., která se dětem věnuje od svého mládí a má velké zkušenosti s dětskou dušičkou

SLAVNOST STRAŠIDÝLEK  ANEB BEZVA ODPOLEDNE PLNÉ LEGRACE, SOUTĚŽÍ A ZÁBAVY

Dne 7. listopadu  jsme  dostali pozvání na Slavnost strašidýlek, akci pořádanou rodiči naší MŠ a kamarády z turistického oddílu S.T.A.N. Všichni se teple oblékli, vystrojili a vyzdobili jako strašidla, divoženky, pavoučci a jiné potvůrky, přišli s dobrou náladou  a vydali se na zahradu naší školky. Hlavní strašidlák Ondra požádal děti, aby mu pomohli zahnat všechna zvířátka i s netopýry a pavoučky do pelíšků a společně připravit i naší zahrádku na zimu.  Děti dostaly těžké úkoly a  věřte nebo nevěřte…. děti se hned pustily do práce. Pěkně poskládali zvířátka z obrázků, poznávali jaké druhy žijí v přírodě, proskákali se cestičkami v listí nebo provedli své rodiče stezkou odvahy.

Úkoly byly za chvilku  splněny a děti za svou statečnost dostaly sladkou odměnu. Sušenky i koláčky, výbornou limonádu, pečená kolečka i čokoládku.  A když už běželi domů do postýlek, na rozloučenou dostali pastelky, pexeso a samozřejmě medaili za statečnost.

Velké poděkování při přípravě této akce patří maminkám a tatínkům z řad rodičů / manželům Říhovým, paní Petráškové, atd. a všem maminkám, které napekly dobrotky/, jejich ochotě udělat něco pro ostatní a také strašidýlkům z turistického oddílu S.T.A.N., protože bez nich, by se společná akce pro děti a jejich rodiče, nekonala.

I V LISTOPADU SE SLAVÍ NAROZENINY…HURÁ BUDE DORTÍK A VELIKÁ GRATULACE

Dneska máš narozeniny ….my máme přání jediný….štěstí, zdraví, štěstí, zdraví…hlavně to zdraví! A ještě hodně kamarádů, veselou mysl a plno zážitků, přejeme všem oslavencům. Dáme si společně sladký dortík a celý den si budeme užívat.

Vždy s úsměvem na tváři, celý svět nám rozzáří a ta velká kukadla, jsou jako dvě zrcadla..

Milá, něžná holčička, to je naše kočička, kamarádům pomáhá a s nikým se nehádá

Dortíka si dneska dávám, už se mužským vážně stávám, ještě trochu síly mít a udělám první klik.

Dneska je ti právě  šest, dort máš krásný…všechna čest! V září letíš do školy, budeš tam psát úkoly.

LOUTKOVÁ POHÁDKA – ČERT A KÁČA

Přijela k nám pohádka a s ní plno legrace. No jen si to představte, jak se Káče dvoří krejčík, řezník a perníkář a ona si vybere čerta. Chudák čert… ta mu ale dala za vyučenou. Ještě, že byl perníkář statečný a Káču z pekla vyvedl na svět a nakonec si jí vzal i za ženu.

DALŠÍ VESELÁ POHÁDKA O SNĚHURCE A TRPASLÍCÍCH

Trochu pomotaná , ale veselá pohádka rozesmála nejenom děti, ale i paní učitelky….