ÚNOR 2021

ZAČÍNÁ NÁM MĚSÍC ÚNOR A S NÍM I PLNO LEGRACE. BUDEME MÍT VE ŠKOLCE KARNEVAL A TAK SI UŽIJEME HODNĚ LEGRACE. NEZAPOMENEME NA OSLAVY KAMARÁDŮ A  BUDEME SI UŽÍVAT I POŘÁDNOU ZIMU.

trpaslici

NAŠI MRŇOUSCI V AKCI

Malé děti se ve II. pololetí hned pustily do nácviku čištění zoubků. No aby ne! Vždyť už jsou velké a šikovné a chtějí mít zoubky jako perličky. Nebojte se maminky, pastu jim rozdává paní učitelka a kartáček už každý z nich krásně umí použít.

Zuby

A už všichni umíme také malovat, lepit a učíme se stříhat. Vy nám nevěříte? No jen se podívejte, jaké jsme si vyrobili lyžaře.

Snehulak

CELÁ ŠKOLKA SI UŽÍVÁ SNĚHOVÝCH RADOVÁNEK

Zima, zima, zima švihla dnům do saní, dětský smích na bruslích bílé vločky předhání. Rolničkou zacinká zimní víla malinká,
zadýchá, zafičí, nese vůni jehličí….. se zpívá v jedné zimní písničce . My si také zpíváme, jak si ten mráz a sníh, užíváme!

Bpby

HURÁ… KONEČNĚ JE TU KARNEVAL PLNÝ POSTAVIČEK Z POHÁDEK A DĚTSKÝCH PŘÍBĚHŮ

To je paráda….je tu fanfára…je tu švanda.  Plno hudby, nepoznaní kamarádi a hodně mlsání nás čekalo právě dnes, v den, kdy se ve školce řádí, tančí a mlsá bez omezení. Začal velmi oblíbený karneval v pohádkových maskách a převlecích, kdy i paní učitelky vypadají docela legračně. Celý týden jsme si o karnevalu povídali a s maminkami řešili, za koho se převlékneme. A přišel den, kdy se stalo z naší školky pohádkové království. Princezny a víly tancují od rána do večera, siláci zachraňují životy všech kamarádů a zvířátka pobíhají sem a tam a shání dobrotky do bříšek.  Všichni jsme se náramně bavili a celý den si tak pěkně užili! A více foteček najdete v odkaze: https://hankaskolka.rajce.idnes.cz/

Karneval - B

Karneval - C

Karneval - D

OSLAVY NAROZENIN V ÚNORU NESMÍME OPOMENOUT

Sláva, sláva… to je prima.  S dortíkem tu někdo spěchá rychle ráno do školky. Spěchá slavit  své krásné narozeninky a se sladkou dobrotou se rád podělí. Kdopak je oslavenec?

Narozeniny DJahůdky a čokoládu, musím mít i marmeládu, to jsou moje dobrotky … neušpiň si kalhotky.

Narozeniny I Hurá! Sláva! Je to tady, pozvi všechny kamarády. Dnešní den je jenom Tvůj, bav se, raduj, oslavuj.

TRÉNUJEME NA SEBEOBSLUHU VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Jen si nemyslete. za chvíli jsou tu letní prázdniny a mnozí z nás už půjdou do školy. Ve škole je i školní jídelna a tam už se budeme muset postarat o sebe bez pomoci paní učitelky. Dnes jsme si to ve školce vyzkoušeli. Vzali jsme si tác, na něj položili talíř s dobrotou a také kelímek s vodou. Tác jsme si odnesli ke stolu , posadili se a přes celou třídu zase odnesli zpět a vše po sobě uklidili. Nebyla to žádná legrace, ale jsme šikulové….NIKDO NIC NEVYLIL, NEROZBIL A NEVYKLOPIL!

Tacy

ZIMNÍ RADOVÁNKY A POZNÁVÁNÍ SKUPENSTVÍ VODY

Malé děti se ve školce formou hry dozvídají velikou hromadu zajímavých věcí. Jednou z nich je i fyzikální skupenství vody. Díky napadanému sněhu si děti společně s paní učitelkou postavily sněhuláčka. Byl veselý, měl plné bříško a všechny potěšil. Ale co se to děje? Zatímco velký sněhulák na zahradě, děti vítá každý den, tenhle sněhuláček se nějak rozpouští a je z něho za pár chvil jen loužička vody. To je kouzlo, co ?

Snehulacek