V ŘÍJNU JSME SE JIŽ POZNALI A BUDEME SE TĚŠIT NA KAMARÁDY - STUDENTY Z UK, PROBĚHNE WORK SHOP O ZELENINĚ, PŘIJEDE K NÁM POHÁDKA A TAKÉ SE BUDEME TĚŠIT NA PODZIMNÍ SLUNÍČKOVOU PŘÍRODU.

HURÁ...BUDE OSLAVA NAROZENIN....DÁME SI DORTÍKA A BUDEME SE TĚŠIT S NAŠÍM KAMARÁDEM

A i v říjnu se nám narodilo hodně kamarádů...Narozeninový dort svítí na stole jen pro oslavence a my zpíváme, radujeme se a přejeme jen to nejlepší, hodně zdraví a štěstí.

Víš, co já mám za lubem? ...že se stanu holubem!
Pusu dám všem holkám hned, budou sladké jako med.
Zlatovlasá princeznička, červenají se jí líčka,
nejradši má kytičky, na šatech má mašličky.

Dnes mám vážně velký den, slavit budu, pojďte sem,
budeme se spolu smát, pak si budem ještě hrát.

Princeznička na bále, poztrácela korále,
sladké jako broskvičky, vždyť máme mlsné jazýčky.
Medvídci se na mě smějí, hodně štěstí asi přejí,
pět svíček se rozzáří, ať se ti všechno podaří.

S úsměvem jde všechno líp, štěstíčko si rychle chyť,
pusinku ti posíláme, vždyť tě rádi všichni máme.

MEDVÍDCI JSOU ŠIKULOVÉ A UŽ VYRÁBÍ ZVÍŘÁTKA... POZNÁTE JAKÉ JE TO ZVÍŘE?

Kamarádi z Medvídků se ve školce rychle zabydleli. Společně si hrají, zpívají a povídají básničky, snaží se oblékat, hezky baštit, ale dokonce už vyrábějí krásná zvířátka. Všechny malé děti moc chválíme!

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO VŠECHNY NAŠE KAMARÁDY..... JAK SE JMENUJE TAHLE POHÁDKA?

Kamarádi se dnes dočkali. No samozřejmě, přijela za námi pohádka. Kůzlátka, máma koza, mlsná liška a hloupý vlk se u nás cítili jako doma. Děti věděly, že se nesmí nikomu cizímu otvírat a že mají poslouchat maminku a tatínka. Proto těm dvou malým nezbedům radili, co je správné a jak se mají zachovat, když je chce liška nebo vlk vylákat z domečku.

WORK SHOP PLNÝ ZELENINY ANEB JAKOU ZNÁME ZELENINU - VESELÉ HRANÍ A UČENÍ PRO PŘEDŠKOLÁKY

Do naší školky přišla královna zeleninových skřítků mezi předškoláky z Kočiček. A proč se dívali jenom velké děti? No to je jasné. Vždyť jsou už velcí, chytří a budou se připravovat do školy. A ve škole už se jistě budou ptát, jestli zeleninu děti poznají, zda-li ví, jak je pro naše tělo užitečná a kterou zeleninu maminka používá v kuchyni při vaření.

Naše zeleninová královna se opravdu nezapřela. Její klobouk byl krásně ozdobený a v košíku přinesla všechny druhy zeleniny, bylinky a dokonce i mořské řasy.
Abychom byli styloví, mohli jsme si společně s ní zahrát na skřítky také. Vyzdobili jsme se čepicemi skřítků a moc nám to slušelo. Pan Salát, paní Mrkvičková, pan Ředkvička, paní Chaluhová nebo pan Květák se hned zapojili do hádanek o zelenině. S doprovodem ukulele jsme si zazpívali veselé písničky o zelenině a také si i zatančili.
Dozvěděli jsme se o zelenině hodně zajímavostí. Jaké má vitamíny a minerály, ve které světové kuchyni se používá nebo jak se pěstuje.
Nakonec jsme si z plátků zeleniny a usušených řas vyráběli obrázky. Vykrajovali jsme zvířátka, květiny nebo hvězdičky a zdobili je mrkvičkovými a okurkovými špagetami. Nakonec jsme ty zdravé dobroty společně snědli na zahradě.

Hádáme druhy zeleniny podle našich čepiček...... Kde se bere zelenina?....kdo to ví....... Na obrázku je určitě zelenina kořenová....... Zazpíváme si písničku o zahradníkovi.... Vyberte si vykrajovátka a hurá do práce......... Špagety kam se podíváš.......... Budu mít půlnoční království.......... Dej pozor na prstíky......... Vyrobíme si zoo z netopýrů.......... Babi, koukej...to je jedlý obrázek......... Musíme nakrouhat hodně žížal...i pro malé kamarády....