A JE TADY NEJKRÁSNĚJŠÍ MĚSÍC V ROCE – MĚSÍC PROSINEC, PLNÝ NAPĚTÍ, RADOVÁNEK, KOUZELNÝCH BYTOSTÍ, DÁREČKŮ A VESELÉHO HODOVÁNÍ. VE ŠKOLCE NÁS ČEKÁ MNOHO PŘEKVAPENÍ. MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA, VÁNOČNÍ NADÍLENÍ, JARMARK A SAMOZŘEJMĚ OSLAVA NOVÉHO ROKU 2020.
VŠEM RODIČŮM A DĚTEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A MNOHO ZDRAVÍ V ROCE 2020.

 
 
 
 

5. PROSINCE K NÁM PŘIŠLA MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA S ČERTÍKY A NĚŽNÝM ANDÍLKEM
 
 
Konečně jsme se dočkali a do naší školky přišla nebeská návštěva. Hodný pan Mikuláš, který neztratil plášť, čertíl, co měl tak plný pytel, že bychom se do něj už nevešli a andílek, který samou něhou každého polaskal. Všechny pohádkové postavičky měly dobré srdce a laskavé slovo, proto se nikdo moc nebál a každý z nás očekával nějakou tu sladkou odměnu.
 
 


Mikuláš se svojí družinou prošel všemi třídami a seznámil se se všemi dětmi. Zeptal se kdo zlobí a kdo se polepší, protože držel v ruce pekelnou knihu se všemi hříchy malých i velkých. Vyposlechl si krásné básničky a písničky a hlídal, aby čert moc nevystrkoval růžky. Čertovi se to moc nelíbilo, že byl pod dozorem, ale když viděl a hlavně slyšel samou chválu na naše hodné děti, nakonec se uklidnil a raději nechal andílka, aby začal rozdávat sladké dobrotky. A kdo měl špatné svědomí, hned věděl, že se musí do Ježíška moc a moc polepšit.
Čertíku, slibujeme na svou čest, že budeme poslouchat maminku a tatínka, nebudeme se hádat o hračky, budeme pěkně papat a vůbec už nikdy nebudeme odmlouvat.Budeme vždycky hodné a poslušné děti, už nikdy se nebudeme prát,…………. To slibovaly všechny děti a s maličkou dušičkou čekaly, že se čertík sebere a odfrčí do peklíčka.
Nakonec se návštěva rozloučila a spěchala za dalšími dětmi do jiné školky a my jsme si mohli společně oddychnout. Teď už se budeme moc těšit na Ježíška. Toho se nebudeme vůbec bát, ale naopak se moc budeme těšit na vánoční stromeček, kapříka, voňavé cukrovíčko a hlavně na krásné dárečky.


 
   
 
Pohádkové bytosti už přišly.. Předneseme básničku...tu už umíme.. Nebojím se...jsem neviditelná.. Hodné děti dostaly sladkosti..

 
   
 
Fakt se vůbec nebojíme.. Teda trochu se bojim... Si na tebe čerte sáhnu....nekousneš mě?.. Já už jsem hodný...tak se nemusím bát..

 
   
 
Všem kouká z očí statečnost...ale strach v dušičce je.. Nejhodnější se bát ničeho nemusí.. Si opravdový nebo si se převlékl... ak děkuju...čerte...jdi už raději pryč..

 
 
 
 

PROSINCOVÉ NAROZENINY PLNÉ LEGRACE, SLADKÉHO MLSÁNÍ A VESELÝCH KAMARÁDŮ
 
 
A máme tady další měsíc s oslavami narozenin našich bezva kamarádů. Ať je zima nebo léto, vždycky je tu čas na krásné narozeninové dny, barevný dortík s čokoládou nebo s ovocem a hlavně s přáním všeho dobrého.

 
 
Tahle holka, to je smíšek, někdy stačí zapnout klíček,
vše ji hodně zajímá, dortíka si s námi dá.

 
 
Tahle holka, ta se má, narozky si užívá,
užívá si s kamarády, mají ji tu hodně rádi.


Náš pan táta všechno ví a co neví, nepoví,
ucho sem a ucho tam, pravdu Vám tu povídám.


 
 
 
 

10. PROSINCE JSME NAŠE NEJMILEJŠÍ POZVALI NA TRADIČNÍ VÁNOČNÍ JARMARK - VÝSTAVU VÝROBKŮ NAŠICH ŠIKOVNÝCH DĚTÍ A PANÍ UČITELEK
 
 
Předvánoční atmosféra dýchla na všechny návštěvníky naší krásné výstavy, kde kromě vánočních dárečků, vonělo vánoční cukroví, svařené víno, hrály české vánoční koledy a všude vládla vánoční atmosféra. Kdo se těšil na andělíčky, mohl si vybrat z velkého množství keramiky, adventní věnce voněly lesem , stromečky nebo hvězdičky zářily všemi barvami. Nechyběly barevné botky, ozdobičky z přírodních materiálů nebo netradiční svícny . Oči přeskakovaly z té nádherny nejen malým, ale i všem návštěvníkům naší výstavy. Podívejte se, jak jsme šikovní.

 
 
Krásný vánoční věnec a ozdobičkyz přírodnin a koření. Vánoční přání pro babičku nebo tetu.

 
 
Vánoční slavnostní svícny patří na vánoční stůl. Závěs na dveře pro uvítání hostů nebo keramické zvonky.

 
 
Stojánek na ubrousky, tác na štrúdlík nebo solničky . V pokojíčku můžeme mít malé prasátko, ptáčka či andělíčka.

 
 
V době adventní zapalujeme svíce a voňavém věnečku. Závěsy ozdobí vánočně každou předsíň nebo lustr .


 
 
 
 

17. PROSINCE SE VE ŠKOLCE NAPLNILO KOUZLO VÁNOC - ZVONEČEK ZACINKAL, ZÁCLONKA SE ZACHVĚLA, NÁŠ DECH SE ZATAJIL, OČI NÁM ZAZÁŘILY... A JEŽÍŠEK NADĚLOVAL
 
 
A přišel čas vánoční....ten nejkrásnější den v naší školce – NADĚLOVÁNÍ DÁREČKŮ OD JEŽÍŠKA právě přišel. Všichni jsme se pěkně ustrojili, do školky šli s dobrou náladou a samozřejmě s cukrovím, sladkostmi a limonádkami na sváteční stůl. S velkým očekáváním, jestli i letos k nám do školky zavítá Ježíšek a přinese nám všem, tolik očekávané dárky, jsme se těšili mezi kamarády a od rána si povídali, jestli máme opravdu vše nachystané a připravené pro nadílení. Přemýšleli jsme, jestli dostane dárek každý z nás nebo jen jeden dárek bude pro všechny děti. A dostaneme stavebnice nebo knížky s pohádkami? A bude mít Ježíšek dost korunek pro všechny děti nebo dostanou dárek jenom Ty nejhodnější holčičky a kluci budou muset počkat až na přesrok? A budou i auta s panenkami? A co když nadělí jenom nejmladším dětem?...
A budou……ale pšššššššššššššt…. Pěkně se posaďte a pořádně se podívejte, jak to doopravdy bylo.
 
 Už ráno nám paní učitelky nachystaly slavnostní tabuli plnou ovoce. Cukroví vonělo z každého talířku, slané tyčinky lákaly nejedno oko a na limonádku se nám všem sbíhaly sliny. Ale vše po pořádku. Nejdříve se bude svačit a pak mlsat. Po slavnostní svačince a mlsání přišlo to pravé čekání na Ježíška. Zpívali jsme koledy, rozkrajovali jablíčko, hádali jsme , jaký asi bude pod stromečkem dáreček, pouštěli prskavky a hlavně čekali, jestli se brzo ozve zvoneček a Ježíšek přiveze tolik očekávané dárečky. Sešli jsme se v herně a každý si mohl říci své přání nebo dárek, který by si od Ježíška přál. A pak se to stalo. Najednou se zavlnila záclonka, studený vítr nás pošimral za krkem a to mrazení v zádech bylo ještě silnější… Pod stromečkem v každé třídě se objevila nadílka. Ježíšek byl opravdu velmi štědrý. To asi proto, že jsme se opravdu moc a moc snažili být hodní a poslušní. Najednou tu bylo plno krásných dárečků - stavebnice, skládanky,auta, panenky a kočárek, pan doktor, puzzle a další. Velká hromada dárků, že oči nevěděly kam se podívat. Ježíškovi jsme poděkovali a už jsme rozbalovali.


VŠEM LIDEM A DĚTEM PŘEJEME TAKÉ KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2020 .
 
   
 
Slavnostně prostřený stůl... Vánoční stromeček už dostal nadílku u Medvídků... Vánoční stromeček u Kočiček stále jen čeká na zvoneček... Děti u Žabek už se dočkaly.... Mami, tuhle hru hci domu.... Mně se nejvíce líbí kočárek... Duhová magnetická...super.... Mně je to fuk, já mám hlad... Kluci, to jsou holčičí hračky.... Dnes budu vařit já... Tak nevím, dostanu doma také nějaké dárky?... Já bych byl pěkný Ježíšek.... Ty brďo....to je super hasičák.... Každý si vyberte, s čím si budete hrát.... Já sem sobík ...poznáte mě?... Tu panenku si vezmu domů...mám radost... Kamaráde, počkej...to auto nesmí nabourat... Nebojte se, my se domluvíme, kdo si desku půjčí.... Babi, já jsem tak šťastný.... Tak co holčičky...líbí se Vám dárečky?.....

 
   
 
 
 
Zpět na fotoalbum