tr>
   
 

V LISTOPADU SE BUDEME TĚŠIT NA SLAVNOST PŮLNOČNÍHO KRÁLOVSTVÍ, KTERÁ JE URČENA VŠEM DĚTEM NAŠÍ ŠKOLKY S DOPROVODEM RODIČŮ, VELKÉ DĚTI POJEDOU MLSAT DO MICHELSKÉ PEKÁRNY A SAMOZŘEJMĚ PŘIJDOU I VELCÍ KAMARÁDI Z UK SI POHRÁT S MALÝMI I VĚTŠÍMI KAMARÁDY.

 
 


MEDVÍDCI JSOU ŠIKULOVÉ A UŽ SPOLU HRAJÍ POHÁDKY...... POZNÁTE JAK SE POHÁDKA JMENUJE?
 
 
Kamarádi z Medvídků se ve školce rychle zabydleli. Nikdo z dětí nepláče a všichni si chtějí hrát. Dnes si hráli na pohádku. Kouzelné čepičky děti proměnily na žabku, myšku, ježečka nebo lištičku a všem to opravdu moc slušelo.

 
   
 PŮLNOČNÍ KRÁLOVSTVÍ PLNÉ SVĚTÝLEK, VESELÝCH DĚTSKÝCH ÚSMĚVŮ A KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ

 
  Utekl rok jako voda v potoce a už jsme se těšili na podzimní slavnost se světýlky. Děti se s rodiči sešly před naší školkou se svými lampiónky, v kostýmek ozdobených hvězdičkami, měsíčkem nebo sluncem a čekaly, zda-li přijede posel z Půlnočního království, hvězdičková víla nebo sám pan král. A věřte nebo nevěřte, za dětmi přišel sám pan král.

 
 

Pan král se s dětmi pozdravil a byl moc rád, že pozve do svého království tolik dětí. Jeho království totiž nemá moc pomocníků a proto požádal děti, aby mu pomohly očistit všechny hvězdičky, které budou všem dobrým lidem v noci svítit na cestu. Sluníčko už chodí spát velmi brzo a měsíček na všechnu očistu nestačí.
Děti se s radostí rozběhly do Půlnočního království a plnily úkoly, které pomohly hvězdičkam se krásně rozzářit. Skákáním mezi překážkami vyčistily cestičky, poznáváním nočních tvorů umožnily zvířátkům, aby se mezi s sebou nehádaly o svůj domeček. Také jeden temný domeček pořádně uklidily a rozdělily správně ovoce a zeleninu pro všechny na celou zimu.
Nakonec je pan král moc pochválil a za velikou pomoc je pěkně pohostil a obdaroval dárky.


 
 
 

Dvě sestřičky budou svítit do dálky...... Hurá...půjdeme do Půlnočního království...... Na cestu nám svítí dýňové lampičky...... Mami, já tam sám nejdu..co když je za branou strašidlo...... My jsme holky šikulky....... Pojďte honem..král už čeká...... Děti, potřebuji pomoci očistit hvězdičky...... Musím se trefit ... snad se lampičky rozsvítí...... Čistíme cestičky pro hvězdičky...... Tak mrkev patří mezi.....hm...to je těžké...... Dobrotky....co si dáme?...... Pan král chválí kamarády..... Ještě postavíme sluníčko .... symbol světla a tepla.... Odměny pro šikulky....to je radosti.....
 
  Velké poděkování patří paní V. Holzapfelové, která celou akci pro děti zorganizovala, všem maminkám, které pomáhaly, přinesly pro děti dobrotky, tatínkům, kteří vydlabali dýně a samozřejmě turistickému oddílu S.T.A.N.
Slavnost byla moc krásná, děti si užily hezké chvíle společně s rodiči a jako v každé pohádce, všechno dobře dopadlo.


 
 


DĚTI Z KOČIČEK DOSTALY POZVÁNÍ NAVŠTÍVIT ŽIŽKOVSKOU VĚŽ NEDALEKO NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY.....
 
 
Nejstarší děti byly pozvány na návštěvu Žižkovské věže. Ta se nachází nedaleko naší školky a je vysoká 216 m. Zajímavostí kromě výšky je i vyhlídková plošina, 3 výtahy a samozřejmě známá miminka. Tato miminka váží 350 kg, je jich na stavbě připevněno 10 a podle architekta prý vydrží na věži 100 let..... asi prý neporostou.

 
 
  Všechna miminka spočítáme... Dozvídáme se zajímavosti o věži... Jízda výtahem...snad se nezastaví uprostřed.... To je rozhled.... a tam je asi školka.... Podíváme se na celý plán...rozumíš tomu?... Ta houpačka by se hodila u nás v herně...to by se lenošilo.... Světové věže....hm...třeba je někdy v životě uvidíme... Tak si říkám...až vyrostu, mrknu se sem...jestli se něco změní....
 
 


JAK DĚTI Z KOČIČEK MLSALY DOBROTY V MICHELSKÉ PEKÁRNĚ
 
 
Velké děti se jely podívat do pekáren, aby poznaly práci lidí, kteří se starají o jejich bříška. No nedivte se, vždyť každý den baštíme rohlíky, chléb, koláčky nebo buchty. Michelská pekárna vozí tyhle dobroty do obchodů, kde nám je maminka koupí. Do teď jsme ale nevěděli, že za dobrotami je spousta práce. Z mouky, vajec a kvásku je potřeba vyrobit těsto, poté jej zpracovat, upéct v troubě a někdy i dozdobit. Však se koukněte, ať tu velikou práci vidíte!

 
   
 
  Před pekárnou ...i tady voní mouka.... Slušivá módní přehlídka.... Tady se míchá těsto....samé mandle.... Mami, už pečou vánoční cukroví,vidíš?.... Nacpu si do koblihy hodně marmelády.... Dáme si do nosu....to je dobrota..... Pro maminku sladká pusa...mami , kde jsi.... Kotlík pro zlobidla nebo na těsto?.... Chléb krásně voní a křupe..... Indiánky, ty my rádi.... Tohle jsou perníčky?.... Copak máš v tom balíčku....hm, tak si to nech pro sebe.... Jsem pyšný na mojí maminku.....
 
 

A UŽ TU MÁME SLADKÉ OSLAVY NAROZENIN....KDOPAK SI TU MLSÁ A TĚŠÍ SE NA SLADKÝ DORTÍK?....
 
 
Víte kolik kamarádů slaví v listopadu narozeniny?....My to víme a těšíme se společně s oslavy našich kluků a holčiček. Maminky přinesou dort a společně s oslavencem se do něho pěkně pustíme. Pusinky se těší na jahůdky, čokoládu nebo na výborný krém.

 
 
 
Na dortě je svíčka navíc, to zas budem jenom slavit,
my ti přejem, zlatíčko, štěstíčko a zdravíčko.

 
 
Už jsem velká holčička, říkají mi kočička,
ve školce mám kamarády, prý mě mají hodně rádi.
Narozky máš, je to krása, moje srdce prostě jásá!
Přeji ti vždy jen to nej, ať je tvůj den nádhernej.

 
 
Zpět na fotoalbum