V MĚSÍCI KVĚTNU BUDEME HODNĚ OSLAVOVAT. MĚSÍC LÁSKY, SVÁTEK MAMINEK A DEN DĚTÍ NÁM I VÁM VYKOUZLÍ ÚSMĚV NA TVÁŘI. BUDEME SE TĚŠIT NA SLUNÍČKO, ROZKVETLÉ STOMKY V NAŠÍ ZAHRADĚ A NA PRVNÍ BROUČKY, PTÁČKY A MOTÝLKY.


 
 

I V MĚSÍCI LÁSKY SE SLAVÍ NAROZENINY...HURÁ BUDE DORTÍK A VELIKÁ GRATULACE
 
 
Dneska máš narozeniny ....my máme přání jediný....štěstí, zdraví, štěstí, zdraví...hlavně to zdraví! A ještě hodně kamarádů, veselou mysl a plno zážitků, přejeme všem oslavencům. Dáme si společně sladký dortík a celý den si budeme užívat.

 
 
Něco já mám za lubem, snad se stanu holubem,
kouknu sem a kouknu tam, sladký dortík ochutnám.
Princeznička na bále , poztrácela korále,
korále jsou na mufínku, schovám jeden pro maminku.

 
 
Velký dort a na něm svíce, fouknu..však mám silné plíce,
za chvilku už ochutnám, na dortíček fakt chuť mám.
 
 


VELCÍ KAMARÁDI - STUDENTI UNIVERZITY KARLOVY PŘIŠLI ZA NÁMI DO ŠKOLKY, ABY SI S NÁMI HRÁLI, POVÍDALI A TROCHU ZAŘÁDILI
 
 
Již několikátým rokem spolupracuje naše MŠ s II. lékařskou fakultou UK. Studenti fakulty navštěvujíněkolikrát do roka naší MŠ v rámci svého studia, aby se prakticky seznámili s věkovou kategorií dětí 3 – 6 let. Jsou to budoucí sociologové, psychologové nebo lékaři. Díky těmto návštěvám se seznamují s tělesným a psychickým vývojem dětí. Studenty velice zajímá prostředí, v jakém děti tráví většinu dne, kolektiv dětí a samozřejmě se zajímají i o to, jak se děti ve školce cítí. Poznávají svět očima dětí a formou hry poznávají myšlení, vnímání i city malých kamarádů. Často přicházejí do školky s tím, že mají špatné zkušenosti ze svého dětství spojené s MŠ, ale po chvilce se jejich názor mění, protože mají možnost vidět, jak se program ve školce změnil a jak se tu našim dětem líbí. S dětmi si celou dobu mohou hrát, povídat, mohou se účastnit společných aktivit a na chvilku zapomenout na náročné studium.

 
 
  A co tebe nejvíce zajímá... Já kamarádím se všema...to je normální...víš? Baví mě  počítačové hry...hrát si s Legem?...To není IN
 
 


VE ŠKOLCE MÁME VELMI OBLÍBENÝ KROUŽEK KERAMIKY....TENTOKRÁT JSME POPRVÉ PRACOVALI NA HRNČÍŘSKÉM KRUHU...
 
 
Děti se rády pouští do neznámých činností a jednou z nich je i keramický kruh. Ti, co navštěvují kroužek keramiky, si poprvé vyzkoušeli, jaké to je, tvořit z hlíny krásné misky. Z hroudy hlímy se točením a jemným tvarováním vytvarují krásné hrnečky, vázy, misky nebo talíře. Podívejte se na naši práci.

 
 
  A už se to roztáčí... Mami, koukej...to mi to jde.. To triko bude taky asi zapatlané od hlíny...hm... Já už jsem v keramice známý mazák.. Už vím , že do mističky budeme sypat oříšky.... Prý musim točit plynule....mami, ty nechceš šišatou misku? Baví mě pracovat s hlínou....asi budu keramikem....
 
 


KDE DOMOV MÚJ..... TÉMA, KTERÉ ZAUJALO NAŠE NEJMLADŠÍ DĚTI
 
 
Každý týden si ve školce povídáme o světě, přírodě, o rodině nebo o zajímavostech našeho života. Jedno z témat je právě KDE DOMOV MŮJ a naše nejmladší děti se společně s paní učitelkou pustily do výroby malého městečka, které je hodně podobné místu, kde bydlíme. Školka, zahrádka na hraní, lékárna, pekárna a květinářství vypadají jako opravdové.

 
 
 
 


DRÁČEK SOPTÍK ANEB NÁVŠTĚVA DĚTÍ U HASIČŮ
 
 
Byl jednou jeden dráček Soptík a ten ne a ne chrlit oheň. Bylo mu líto ničit přírodu, domečky a ubližovat malým a velkým kamarádům. Hodně přemýšlel a rozhodl se, že bude všem pomáhat a nejvíc hasičům. S nimi se skamarádil a stal se také hasičem. Vymyslel velmi zajímavou hru:" BUDEME JEZDIT I ZA DĚTMI A UKAZOVAT JIM, JAK JE PRÁCE HASIČŮ DŮLEŽITÁ". A naše děti tu nabídku Soptíka přijaly a za hasiči se vydaly.
Seznámili se s vybavením hasičského auta, poznali ochranné prostředky každého statného hasiče, zkusili si i helmu a kyslíkovou masku a dokonce se si vyzkoušeli i zdravotní pomůcky.
Návštěva byla vážně bezva a příště si možná vyzkouší i stříkat velikou stříkačkou na cíl.


 
   
 
  Naše parta čeká na Soptíka... V tomhle oblečení jsou hasiči chráněni před ohněm... Aha...tak tady mají hadice!... Co se mnou teď bude?.... Nechápu, že se hasič ničeho nebojí.... Začíná mi být nějak horko... Trochu to šimrá...aha...to je mravenec.... Dýchej...nemusíš se vůbec bát... Vypadám jako kosmonaut... Do auta se vejde asi pět hasičů...hmmmmm ... Haloooo....kam mě to vezete... Můžeme si tu halenu vyzkoušet?... Tohle je regulátor....víte?... No...půjčim si tuhle hračku domů a vyzkouším v našem dřezu.... Tak jo...dělejte, co musíte... Gumové rukavice se dají použít na různé věci....hihihihi.... Přiletěl jsem z jiné planety.... Ale mami....to jsem já...to není strašidlo....
 
 
Zpět na fotoalbum