V BŘEZNU NA NÁS ČEKÁ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ, LOUTKOVÁ POHÁDKA NEBO VELMI ZAJÍMAVÁ PRAKTICKÁ ZKOUŠKA ŠKOLNÍ ZRALOSTI PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI


 
 

SLAVÍME NAROZENINKY BŘEZŃÁČKŮ ....UŽÍVÁME SI LEGRACE, ZPÍVÁME A HLAVNĚ SI LÁDUJEME BŘÍŠKA.....
 
 
Zase se budeme těšit na sladký dortík plný ovoce, čokoládky nebo krému našich oslavenců. Každý má přece jednou za rok narozeniny a těší se na oslavu, dárečky a spoustu legrace.

 
 
Veselá jsem kočička...kdepak, já jsem holčička!
Říkají mi princeznička, co červená má vždycky líčka.
 
 


MYŠÁCI V DIVADLE REDUTA ZLOBÍ PROTIVNÉHO KOCOURA.....ANEB NÁVŠTĚVA MEZI ZVÍŘECÍMI KAMARÁDY...
 
 
Děti z Kočiček jeli do opravdového divadla Reduta na divadelní představení pro děti. V divadle se zhaslo, zazvonil zvoneček a pohádka, hraná herci, začala. Pro mnohé děti byla návčtěva divadélka ůplně první a tak se nedivte, milí rodiče, když se děti budou chtít do divadla podívat i s Vámi.

 
   
 


LOUTKOVÁ POHÁDKA PASÁČEK VEPŘŮ ZAUJALA NEJENOM NAŠE DĚTI...
 
 
Pohádky má každý rád, ať už je malý nebo dospělý. Dnešní pohádku nám přinesla paní, která umí vodit loutky a to není jednoduché. Pasáček vepřů se dostal mezi princezny a dokázal jim pořádně zamotat hlavinky..... Vy tu pohádku neznáte?....Nevadí, děti Vám ji určitě rády budou vyprávět.

 
   
 


ZAJÍMAVÝ SEMINÁŘ PRO RODIČE A DĚTI NAŠÍ MŠ .....JE MOJE DÍTĚ OPRAVDU PŘIPRAVENÉ NA VSTUP DO ZŠ?
 
 
Paní ředitelka naší školy pozvala na seminář pro rodiče a děti naší školy speciálního pedagoga, Mgr. Hanu Otevřelovou. Semináře účastnili rodiče s budoucími školáky. Rodiče se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak je dítě zralé v oblasti zrakového vnímání a paměti, v oblasti matetmatických představ, jak dítě vnímá čas a prostor, zda-li má dobře vyvinuté sluchové vnímání a paměť nebo zda-li má opravdu poruchu řeči. Mezi důležitou součást zralosti dítěte samozřejmě uvedla i oblast sociální - tedy zda-li je dítě schopno pracovat a pohybovat se v kolektivu dětí, školy a s jiným učitelem, bez přítomnosti rodiče.

 
 
  Počítejte...kolik zbylo hraček?... Samostatná práce dětí... Mohou rodiče pomáhat?... Splnil jsem úkol správně...věřím si?.... Takhle budeme psát úkoly...já budu jenom kontrolovat... Neopisovat...to by byla ve škole pětka....
 
 


LOUDKOVÉ DIVADLO.... BABIČKY A DĚDEČKOVÉ..... KLASICKÉ POHÁDKY NAŠICH MAMINEK A BABIČEK...
 
 
Pohádky od babiček a dědečků se moc pěkně poslouchají. O to větší radost jsme měli z loutkové pohádky s kašpárkem a Jeníčkem a Mařenkou. Vy se určitě ptáte, proč píšeme louDkové divadlo! Jedna z babiček našla na půdě svého domu velikpu bednu, ve které byly loutky a jeviště. A právě nad jevištěm byl nápis LOUDKOVÉ DIVADLO. Od té doby se divadélko loutek hodných babiček a dědečků, kteří nám chodí každý rok zahrát pohádku, jmenuje podle tohoto nápisu.

 
   
 


NÁVŠTĚVA PEKÁRNY V MICHLI ...ANEB SLADKÉ MÁMENÍ A VŮNĚ DOMÁCÍCH BUCHET, KOLÁČŮ A CUKRÁTEK .....
 
 
Děti z Medvídků dostaly pozvání na návštěvu pekáren v Michli. Cesta byla dlouhá, ale návštěva byla úžasná. Hodný pan pekař dětem ukázal všechny prostory pekárny, místo kde se míchá těsto, velké pece nebo hotová cukrátka, která odveze dodávka do obchodů.

 
   
 
  V autobuse se chováme jako dospěláci... V pekárně je opravdu velké teplo.... Plná mísa mandliček....to je bašta..... A tady se děti míchá sladký tvaroh do buchet..... Koblihy jsou ještě teplé...ale výborné.... Holky,která ji sní první.... To je lepší než obídek....pst..neříkej to před paní kuchařkou! A můžeme si vzít hodně koleček?....
 
 
Zpět na fotoalbum